Balans & Wellbeing

Oliwa z oliwek extra vergine, kasze, ziarna zbóż, warzywa, owoce i ryby to podstawy śródziemnomorskiego stylu życia, a także sekret długowieczności i piękna.

Zdrowy styl życia wymaga zdrowej diety

Ten koncept, który wspierał badania amerykańskiego naukowca Ancel'a Keys'a w latach 70. doprowadził do powstania tzw. "diety śródziemnomorskiej". W skrócie: badania pokazały, że dieta śródziemnomorska istotnie wpływa na długość życia, spowalnia procesy starzenia, zapobiega chorobom układu krążenia, wielu rodzajom nowotworów i innym dietozależnym. Zdrowa dieta to świadomy wybór odpowiednich jakościowo produktów w umiarkowanych ilościach. Model żywieniowy zaproponowany przez Ancel'a Keys'a zwany "dietą śródziemnomorską" bazuje na grupach produktów, wśród których istotne miejsce zajmuje oliwa z oliwek extra vergine, głównie dzięki idealnej równowadze tłuszczowej. Nie bez znaczenia są też takie produkty jak i kasze, ziarna i warzywa strączkowe, owoce, ryby, białe mięso. Nieodłącznym elementem zdrowej, zbilansowanej diety jest ruch.

Piękno i uroda

Oliwa a zdrowie:
- Oliwa z oliwek nałożona na umytą skórę pełni funkcje ochronne.
Odżywia i nawilża skórę.
- Oliwa z oliwek zawiera antyoksydanty i skwalen - najpopularniejsze produkowane przez skórę lipidy. Profil lipidowy oliwy z oliwek jest zbliżony do profilu lipidowego skóry ludzkiej.
- Witamina A i E zawarta w oliwie z oliwek sprawiają, że może być świetną kuracją anti-age, gdyż zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry.
- Może zapobiegać chorobom skóry, w tym nawet nowotworom.

Na podstawie materiałów z: www.internationaloliveoil.org
www.oliveoiltimes.com

Wyszukaj produkt MONINI !
Poznaj właściwości
i sprawdź, GDZIE KUPIĆ!


Instagram

Nasi partnerzy :

Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy