W trosce o środowisko

Opakowanie Monini to nie tylko ładne szkło i atrakcyjna, przykuwająca wzrok etykieta.

Świadomość ekologiczna

W trosce o środowisko naturalne w produkcji wykorzystujemy wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych. Dużą wagę przywiązujemy do opakowań, aby były bardzo przyjazne środowisku - etykieta drukowana jest na papierze w 100% recyklingowym, natomiast szkło z odzysku stanowi 70% składu butelki. Zrezygnowaliśmy także z paska PVC zastępując go banderolą z papieru.

Glass is life!

Szkło jest najbardziej przyjaznym dla środowiska, a także neutralnym dla smaku i aromatu produktu materiałem opakowaniowym, dlatego uwielbiają je szefowie kuchni i miłośnicy jedzenia na całym świecie. Podzielamy tę opinię, dlatego w roku 2011 dołączyliśmy do grona ambasadorów międzynarodowej kampanii producentów szkła O-I (Owens Illinois) "Glass is life", która została przeprowadzona w 14 krajach i przyciągnęła uwagę tysięcy ludzi na całym świecie.

Ambasadorzy kampanii

W krótkim filmie Zefferino i Maria Flora wyjaśniają, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w akcji: "Oliwki mają bardzo subtelny smak. Razem z moją siostrą, Marią Florą, staramy się kontynuować rodzinną tradycję, przykładając wiele uwagi do zachowania równowagi i intensywności smaku. Szkło doskonale konserwuje nasze oliwy, dzięki czemu cały świat może posmakować odrobiny Włoch".
W 2012 roku uzyskalismy jako pierwsi w naszym sektorze prestiżowy certyfikat EPD (Environmental Product Declaration), który stanowi deklarację pozytywnego wpływu na środowisko przez cały cykl życia.

Od 2011 roku bierzemy udział
w międzynarodowej kampanii
"Glass is life".

Maria Flora i Zefferino Monini
są ambasadorami tej akcji.

Świadomość ekologiczna jest ważną częścią filozofii firmy Monini.

Szklane opakowania są najbardziej przyjazne dla środowiska.

Szkło pomaga utrzymać równowagę
i intensywność smaku naszych oliw.

Wyszukaj produkt MONINI !
Poznaj właściwości
i sprawdź, GDZIE KUPIĆ!


Instagram

Nasi partnerzy :

Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy