Oliwa z oliwek vs rak piersi

Oliwa z oliwek zmniejsza ryzyko raka piersi u kobiet – wynika z badań opublikowanych na łamach „JAMA Internal Medicine”.

Badania przeprowadzono w Hiszpanii na 4282 kobiet będących średnio w wieku 67 lat. Od 2003 do 2009 r. panie te stosowały różne odmiany diety, m.in. dietę śródziemnomorską. Regularnie poddawano je również badaniom służącym wczesnemu wykrywaniu raka piersi.

Wykazano, że najmniej na raka piersi narażone były kobiety, które wraz z rodziną spożywały tygodniowo 1 litr oliwy z pierwszego tłoczenia. Ryzyko tego nowotworu było u nich o 68 proc. mniejsze w porównaniu do kobiet, które przestrzegały diety niskotłuszczowej.

Z badań wynika również, że nie wystarczy stosować dietę śródziemnomorską - w zapobieganiu raka piersi ważne jest odpowiednie spożycie oliwy z oliwek. Sama dieta śródziemnomorska w niewielkim stopniu zmniejsza ryzyko tego nowotworu. Dieta ta ma jednak znaczny wpływ na zdrowie. Z innych badań wynika, że chroni m.in. przed zawałami serca, udarem mózgu, chorobą Parkinsona i chorobą Alzheimera. (PAP)

KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ŹRÓDŁA.

Wyszukaj produkt MONINI !
Poznaj właściwości
i sprawdź, GDZIE KUPIĆ!


Instagram

Nasi partnerzy :

Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy Monini - Nasi partnerzy